ΚAΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΜΑΣ ΙΣΤΟΤΟΠΟ

Αγαπητοί μαθητές και γονείς

Σας καλωσορίζουμε στον διαδικτυακό μας χώρο, μέσα από τον οποίο φιλοδοξούμε να βρισκόμαστε πάντα σε επαφή με όλη τη σχολική κοινότητα, με νέα, δραστηριότητες και ανακοινώσεις και να σας ενημερώνουμε για κάθε επίκαιρο θέμα που σας αφορά.
Δεχόμαστε σχόλια και υποδείξεις, ώστε να διαμορφώσουμε από κοινού προτάσεις για διάφορα ζητήματα που απασχολούν όλους, εκπαιδευτικούς-μαθητές-γονείς και προάγουν την κουλτούρα του σχολείου μας με δημοκρατικό πνεύμα συνεργασίας και υπευθυνότητας.

Οι αναρτήσεις γίνονται επώνυμα, ύστερα από συνεννόηση με τη Διευθύντρια, και οι συγγραφείς φέρουν την ευθύνη γι’ αυτές. Μπορεί να γίνονται και αναρτήσεις από τους μαθητές μας σε επίπεδο τάξης με την ευθύνη του εκπαιδευτικού. Επίσης, μπορεί να αναρτώνται και ανακοινώσεις του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, που απηχούν τις απόψεις αυτού και όχι του Συλλόγου Διδασκόντων ή του Σχολείου. Όλο το προσωπικό μεριμνά για την ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων των μαθητών.

Η επίσημη ιστοσελίδα μας είναι: https://dim-kastell.ira.sch.gr/ και υπεύθυνη για τη διαχείριση του ιστότοπου είναι η Διευθύντρια του σχολείου Παπαδαρατσάκη Γεωργία.

70006 Καστέλλι Πεδιάδος

Στοιχεία επικοινωνίας